×

października 11, 2016

SIMPLE.DANCER w pracy

Photo Paweł Koncewoj; kostium i spódniczka So Fancy

W dzisiejszym poście przedstawię Wam kilka ciekawostek z życia tancerzy- będzie trochę o przesądach, tradycyjnych przedspektaklowych zwyczajach i trochę o tym, jak radzimy sobie z obolałymi nogami- zapraszam!
Absolutnie zakazanym jest przechodzenie sobie przez nogi!! Jeśli tancerz bądź tancerka siedzi z wyprostowanymi nogami, albo w szpagacie i ktoś przejdzie jemu/jej przez nogi, koniecznie musi zawrócić i przejść po raz kolejny! Rzekomo, ma to przynosić pecha i niechciane kontuzje. Zazwyczaj najmłodsi tancerze, którzy dopiero dołączyli do zespołu, nie znają tego przesądu, dlatego zdarza się, że starszy kolega z zespołu zwróci im uwagę, dając do zrozumienia, że nie wolno tego robić pod żadnym pozorem. Ja osobiście w to nie wierzę, ale nikomu przez nogi nie przechodzę ;)

Photo Paweł Koncewoj; kostium i spódniczka So Fancy

Potrójne kopnięcie w cztery litery przed spektaklem :) to na szczęście! Tak samo jak sformułowanie połamania nóg. Ponieważ nasz zespół jest dość międzynarodowy stosujemy również powiedzenie toi toi toi co w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu powodzenia. Gdy ktoś debiutuje w danym spektaklu, albo po raz pierwszy występuje w bardziej znaczącej roli, otrzymuje nieskończenie wiele drobiazgów od kolegów i koleżanek z zespołu. To tak zwane toi toiki :) Z uprzejmości warto jeszcze wspomnieć o tym, że jak ktoś ma urodziny, to zazwyczaj ktoś, kto o tym pamięta, np. najbliższa koleżanka czy kolega, informują o tym fakcie pianistę przed rozpoczęciem się lekcji. Wtedy, punktualnie o 10 na sali rozlega się głośne 100 lat! dla jubilata.

Tradycyjne jest także tzw. wkupne, czyli impreza organizowana przez nowych tancerzy każdego sezonu. Zazwyczaj odbywa się ona po jednym z pierwszych spektakli w sezonie. Jeżeli jesteście ciekawi, kto dołączył ostatnio do Polskiego Baletu Narodowego koniecznie obejrzyjcie krótki filmik przygotowany przez Ewę Krasucką w ramach promocji PBN w mediach - klik

Ale mnie bolą nogi - w odpowiedzi zawsze usłyszymy jak wrócisz do domu weź gorącą kąpiel i połóż się z nogami do góry (po Bajaderze to rytuał). Do tego, przy wzmożonym wysiłku fizycznym konieczne jest przyswajanie stosunkowo większej dawki witamin i mikroelementów. U mnie to obowiązkowo podwójna dawka magnezu i potasu :)

Photo Paweł Koncewoj; kostium i spódniczka So Fancy
Photo Paweł Koncewoj; kostium i spódniczka So Fancy
Photo Paweł Koncewoj; kostium i spódniczka So Fancy

Zdjęcia zrobiliśmy razem z Pashą podczas naszego pobytu w Hadze :) post z relacją pojawi się juz w tym tygodniu!

Kostium, tuniczka  So Fancy


MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

podobne posty
Copyright © 2016 SIMPLE.DANCER's life , Blogger