×

sierpnia 18, 2016

SIMPLE.DANCER w pracy


Powroty bywają trudne, ale nawet pomimo pewnych trudności mogą być przyjemne. Bo nawet jeśli ciało mówi w pewnym momencie 'nie, jeszcze nie' to możliwość zobaczenia się z koleżankami i kolegami z pracy rekompensuje ból fizyczny :) to w mojej pracy jest niezastąpione- nasz zespół liczy niecałe 80 osób. Po wakacjach z entuzjazmem opowiadamy o wakacyjnych przygodach i doświadczeniach albo zapałem wysłuchujemy opowieści innych. To tworzy atmosferę pracy, w której chce się przebywać. A ja w tym zespole właśnie rozpoczynam 10 sezon... nie wiem kiedy to zleciało! Ale wiem, że mi się to podoba ;)
Pamiętacie, jak Wam pisałam, że wakacje to przede wszystkim odpoczynek i regeneracja? W tym roku moje wakacje zostały podzielone na 'bardzo intensywny czas przygotowań do ślubu' oraz 'zasłużony odpoczynek z początkująca tęsknotą za pracą'. W wakacje, podczas naszego pobytu w Chorwacji, mimowolnie zaczęłam się trochę rozciągać, ale ból pleców nie pozwolił mi na duży wysiłek. Wiedziałam, że w drugiej połowie sierpnia muszę być w 100% gotowa na wyzwania nowego sezonu! Na szczęście, ból kręgosłupa trochę odpuścił w związku z czym mogę w pełni powrócić do wykonywania mojego codziennego zestawu ćwiczeń na wzmocnienie pleców, przygotowywać się do prób i szybki powrót do formy!
Ogromnie ważne jest, aby po dłuższej przerwie nie rzucać się z ćwiczeniami na głęboką wodę. Dlatego podczas pierwszych kilka dni sezonu lekcje są zwykle wykonywane wolniej, bez pośpiechu. Co najważniejsze, wszystkie ćwiczenia muszą być wykonywane bardzo świadomie, należy 'słuchać' własnego ciała, bo mamy je tylko jedno :)
Czekam już na otwarcie naszej siłowni, na razie wzmacniam poszczególne partie mięśni seriami brzuszków czy deską. Przy drążku przywiązuje dużą wagę do poprawności wykonywania ćwiczeń i odpowiedniego wykręcania nóg w biodrach. Na zdjęciach poniżej pokazuję Wam ćwiczenie na świadomą pracę podczas tego kluczowego w tańcu klasycznym zadania.

Nogę unosimy na wysokość 60-90° (w przód, bok oraz tył); zginamy obie nogi w kolanach wykonując flex stopą pracującą zachowując prawidłową postawę ciała- równe biodra oraz ramiona; jednocześnie prostujemy obie nogi zachowując pozycję flex stopy pracującej wypychając mocno piętę w przód; wyciągamy stopę do pozycji pointe (można wejść na półpalec); należy cały czas zachować prawidłową postawę ciała i nie osiadać na biodrze nogi odpornej.

To może wyzwanie brzuszkowe?? Kto jest za??O, jak miło ;)Pora na nowy dzień i nowe wyzwania... :)
dopijam kawę, wsiadam w samochód i ruszam do Teatru!


MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

8 komentarzy:

 1. Jakże ja uwielbiam balet <3 Miałam z nim odrobinę styczności kiedy przez 8 lat tańczyłam w zespole ludowym i muszę powiedzieć, że tęsknię okropnie...

  Sonia

  OdpowiedzUsuń
 2. Milego dnia Pani Aneto.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Milego dnia Pani Aneto.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywujesz mnie do wzięcia się do roboty! Najpierw ćwiczyłam regularnie, potem przyszedł brak czasu i inne wymówki. Gdy widzę osoby z tak cudowną figurą jak Twoja, które dodatkowo wciąz o siebie dbają, to aż się zawstydzam! Pięknie wyglądasz! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam! :) gorąco prosze o post w ktorym zamieści Pani najbardziej rozgrzewające ćwiczenia przed lekcja tańca klasycznego :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę śledzić mój fanpage na Facebooku, wkrótce pojawi się nawet film z moimi ulubionymi ćwiczeniami! Zapamiętam prośbę :) Pozsrawiam i dziękuję za komentarz!

   Usuń
 6. Bardzo dziękuję 😄 śledzę Panią od półtora roku 😁
  A propos ćwiczeń, na warsztatach tańca współczesnego w Koszęcinie miałam trening funkcjonalny z Waszą fizjoterapeutką panią Pauliną Mirą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Byłam dziś u Pauliny na masażu :) Muszę też popracować nad pewnymi partiami mięśni, więc będę ją męczyć :P hehe

   Usuń

podobne posty
Copyright © 2016 SIMPLE.DANCER's life , Blogger