×

czerwca 03, 2016

SIMPLE.DANCER w pracy: KREACJE 8

Zdjęcie Łukasz Murgrabia, opracowanie graficzne Jarosław Mazurek; na zdjęciu Viktor Banka

Kreacje to warsztat choreograficzny Polskiego Baletu Narodowego, którego pomysłodawcą jest dyrektor zespołu, Krzysztof Pastor. Co roku, a teraz to już 8 edycja, artyści PBN dobrowolnie zgłaszają swój udział w Kreacjach przygotowując miniatury baletowe wykonywane przez tancerzy naszego zespołu.
Ideą warsztatów jest nie tylko możliwość choreograficznego rozwoju dla tancerzy, ale także sposobność uczestniczenia przy organizacji technicznej oraz marketingowej spektaklu. Jak co roku, ja zgłosiłam chęć redakcji programu, w którym znajdują się informacje dotyczące każdej miniatury.

Każda edycja Kreacji jest bardzo zróżnicowana. Choć w tym roku dominuje technika tańca współczesnego w większości prac, to dobór muzyczny do każdej z nich jest zdecydowanie różnorodny. Pojawią się np. The Doors (i moje ulubione Riders on the storm) u Anny Hop, a obok nich Radiohead jako podkład do choreografii Roberta Bondary.

W tym roku biorę udział w Kreacjach również jako tancerka. Występuję w choreografii debiutującego w warsztatach Łukasza Tużnika, 2 be one do muzyki Michał Lorenca do filmu Bandyta. To właśnie z naszej próby pochodzą zdjęcia, które możecie zobaczyć w tym poście. Ich autorem jest Tomek Fabiański.
I cały skład 2 be one wraz z choreografem Łukaszem Tużnikiem :)
od lewej Remigiusz Smoliński, Ania Czeszejko, ja, Roseanna Leney, Łukasz, Maksim Woitiul, Michał TużnikCHOREOGRAFOWIE KREACJI 8

Lorenzo Alberti
Viktor Banka
Robert Bondara
Anna Hop
Paulina Jurkowska
Lachlan Phillips
Łukasz Tużnik
Jacek Tyski
Kurusz Wojeński
Bartosz Zyśk

ZESPÓŁ PROJEKTU KREACJE 8

Project managers Anna Lorenc, Lachlan Phillips
Koordynator ds. kostiumów Svetlana Ovsiankina
Koordynator ds. technicznych Irina Wasilewska
Zdjecia Tomasz Fabiański
Realizacja trailera Piotr Bednarczyk, Tomasz Fabiański


KREACJE 8
3, 4, 5 czerwca
Teatr Wielki- Opera Narodowa
scena kameralnaMIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

podobne posty
Copyright © 2016 SIMPLE.DANCER's life , Blogger