×

maja 19, 2016

SIMPLE.DANCER trenuje


Witajcie! Dziś chciałam Wam pokazać moje ulubione ćwiczenia na rozciąganie! Ponieważ w pracy mamy obecnie bardzo dużo prób, m. in. do Bajadery, która wraca do naszego repertuaru po czterech latach, muszę cały czas być w jak najlepszej formie. Z moim Flexistretcherem się nie rozstaję. Dzięki niemu w kilka sekund mogę odpowiednie rozćwiczyć nogi do podnoszenia ich w tył. Nasza codzienna lekcja tańca klasycznego, która jest naszą rozgrzewką i sposobnością, podczas której ćwiczymy nad naszymi umiejętnościami technicznmi, składa się z kilku części. Pierwsza to ćwiczenia przy drążku. Początkowo polegają one na rozciąganiu achillesów, pleców, aby stopniowo w ćwiczeniach coraz wyżej podnosić nogi... Adagio to ćwiczenie polegające na unoszeniu i utrzymywaniu nogi w górze w zadanym kierunku. Dlatego jeśli czasem pedagog wymawia magiczne słowa noga na drążek lub noga w rękę, oznacza to dla nas odrobinę mniej wysiłku przy adagiu ;) Na kilku zdjęciach poniżej możecie zobaczyć na czym polegają te wyzwania doskonale wszystkim tancerzom.


Rozciąganie pleców- to ćwiczenie staram się wykonywać po każdym ćwiczeniu przy drążku, a jest ich przynajmniej dziewięć :) Noga na drążek i noga w rękę

Bajadera to jeden z najbardziej wymagających baletów divertissement- wielkich, tworzonych z ogromnym przepychem przedstawień, które powstawały w drugiej połowie XIX w carskiej Rosji. Ich ojcem był Marius Petipa, a polegały m. in. na popisie technicznym solistów (ale to naprawdę tylko jedna z wielu cech charakterystycznych tych przedstawień). W Bajaderze solówki głównych tancerzy przeplatają się z efektownymi tańcami zespołowymi. Tancerki zespołu podczas jednego spektaklu przebierają się nawet cztery razy :)


MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

8 komentarzy:

 1. Następnym razem odsuń się od ściany jeśli to możliwe.
  Popraw balans bieli oraz staraj się szukać miejsc bez rur centralnego ogrzewania.
  Poza tym odciąga uwagę to białe coś (pewnie lampa). może jest dostępny jakiś drążek
  który można postawić na środku sali to nadałoby więcej głębi zdięciu nawet z Iphona :)
  Pozdrawiam Rusałka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, bardzo bym chciała, ale ta sala jest mikroskopijna :) balans bieli też był poprawny, ale obiektyw za ciemny, a jasny który mam by mnie nie objął ;) ale bardzo dziękuję za rady, to zawsze przydatne informacje :) PS. Gdybym odsunęła się od rur w obiekcie znalazlyby się trzy metalowe wieszaki, bardzo mało urodziwe, i złożona wykładzina :) pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Nie mogę się doczekać "Bajadery"! W czerwcu zaplanowałam wyjazd do Warszawy i mój pierwszy spektakl PBN. "Bajadera" to jeden z moich ukochanych baletów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wspaniale! A już wiesz, który spektakl będziesz oglądać?

   Usuń
 3. Czy mogłabym poprosić aby któryś z twoich następnych postów był kolejnym z wiedzy o tańcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście :) Mam już nawet pomysł! Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Jeju, jestem zachwycona. Jak miałam 7 lat zawsze chciałam tańczyć balet! I ta gibkość! Zazdroszczę :)
  Ja kiedyś tańczyłam hip hop :) A teraz bym chciała twerk, ale nie mam szkoły taneczej blisko. ;//
  flvcko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj kurcze troszkę mi brakuje tych ćwiczeń :) chyba czas do nich wrócić :)

  OdpowiedzUsuń

podobne posty
Copyright © 2016 SIMPLE.DANCER's life , Blogger