×

stycznia 29, 2016

SIMPLE.DANCER w pracyWitajcie! Czy dostrzegacie za oknami tę wiosnę? Pogoda optymistycznie nastraja do działania, Polski Balet Narodowy przygotowuje się do nadchodzących spektakli Snu nocy letniej w choreografii Johna Neumeiera, a ja zachęcona słońcem odwiedziłam ostatnio siłownię w pozytywnych legginsach od marki MetkaBaletka!

W balecie Neumeiera widzowie będę mieli okazję zobaczyć wiele debiutów, a ja trzymam kciuki za moich kolegów i koleżanki z pracy. Kristof Szabo oraz Patryk Walczak zaprezentują się po raz pierwszy w roli Lizandra, ogrodnika zakochanego z wzajemnością w Hermii- obok Emilii Stachurskiej w roli zadebiutuje powracająca w znakomitym stylu na scenę Dagmara Dryl (ostatnio Ofelia w Hamlecie Tyskiego). Helenę, wesołą okularnicę, zatańczy Aneta Zbrzeźniak i Mai Kageyama- to będzie pierwsza  solowa partia Mai jako solistki Polskiego Baletu Narodowego. W głównych rolach niezmiennie wspaniała Yuka Ebihara oraz dostojny Vladimir Yaroshenko.

Szczegóły znajdziecie na stronie Teatru Wielkiego- Opery Narodowej

Yuka Ebihara i Vladimir Yaroshenko; zdjęcie Ewa Krasucka, źródło Teatr Wielki- Opera Narodowa

Czy wiecie, że najpopularniejszy Marsz Weselny,  grany prawie na koniec każdego ślubu, został skomponowany przez Felixa Mendelssohna właśnie do baletu Sen nocy letniej? Pojawia się on w drugiej scenie II aktu, podczas wesela Hipolity i Tezeusza. To piękna muzyka, ale... dla mnie ten marsz jest na tyle stresujący, że wiem, iż na pewno nie mogę go usłyszeć na własnym ślubie! Dostałabym gęsiej skórki :) może znacie jakąś dobrą alternatywę?


W imieniu Polskiego Baletu Narodowego zapraszam Was na spektakle
Snu nocy letniej Johna Neumeiera!

4, 5, 6, 7 lutego w Teatrze Wielkiem- Operze Narodowej!


MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

7 komentarzy:

 1. Sen nocy letniej widziałam nie raz, także czekam ze zniecierpliwieniem na debiuty.
  Czy mogłaby Pani polecić jakieś książki o historii baletu/tańca?
  Pozdrawiam i życze powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) tutaj pisałam o kilku wartych polecenia tytułach w języku polskim: http://simpledancerslife.blogspot.com/2015/08/wiedza-o-tancu-7.html miłego wieczoru!

   Usuń
 2. Może marsz Wagnera? :) https://www.youtube.com/watch?v=PIMpLFSARHM

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie jakiś post o rozciąganiu plecków ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry! Taki post już się pojawił na blogu, ale dawno dawno temu, więc przygotuję coś nowego! :) a tu znajdziesz kilka słów o tym właśnie: http://simpledancerslife.blogspot.com/2014/09/simpledancer-trenuje_28.html
   Miłego dnia!

   Usuń
 4. No proszę nie miałam zielonego pojęcia, że marsz weselny Mendelssohna pochodzi właśnie z tej sztuki, człowiek jednak uczy się przez całe życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej, teraz to już tym bardziej nie mogę się doczekać obejrzenia dziś wieczorem Snu Nocy Letniej

  OdpowiedzUsuń

podobne posty
Copyright © 2016 SIMPLE.DANCER's life , Blogger